Jak wygląda proces zamawiania obrączek?

Zamawianiem obrączek zajmuje się doradca w salonie. Ale nie tyle proces zamawiania, co proces wyboru odpowiedniego modelu obrączek jest ważny. Dobrze jest gdy para przychodzi do nas wspólnie i gdy może poświęcić do godziny czasu na sam wybór wymarzonego modelu. Mamy wtedy możliwość dopasowania odpowiednich rozmiarów obrączek, ich szerokości i grubości do palca zarówno pana jak i pani. Często bywa tak, że para zamawia komplet obrączek o różnych szerokościach, bo przy małym rozmiarze szeroka obrączka nie wygląda już tak korzystnie i analogicznie, przy dużym rozmiarze, obrączka o standardowej szerokości traci swój urok.

Od czego zaczynamy?

Wizytę w naszym salonie poświęconą zamówieniu obrączek rozpoczynamy od przeprowadznia krótkiego wywiadu z przyszłą parą młodą. Pytamy między innymi o to czy para ma już jakieś wyobrażenie dotyczące wyglądu ich wymarzonych obrączek. Ważny jest kształt, kolor, wykończenie. Po zebraniu kilku informacji, siadamy wraz z klientami w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu, częstujemy kawą, herbatą, wodą i rozpoczynamy prezentację modeli. W tym czasie para ma możliwość przymierzenia dowolnej obrączki jaka wpadnie im w oko, oceny tego jaka szerokość idealnie pasuje do ich palców oraz w obrączkach o jakiej grubości będą czuli się swobodnie. Służymy również radą i odpowiadamy na nurtujące klientów pytania. Dajemy parze czas i swobodę decyzji, bo wiemy jak ważnym elementem, ale i symbolem są obrączki ślubne, które nosi się na palcu przez resztę życia.

Wybraliśmy obrączki co dalej?

Gdy padnie już decyzja dotycząca wyboru wymarzonego modelu, przystępujemy do mierzenia rozmiarów palców naszych klientów. Po doborze odpowiedniego rozmiaru, prosimy o wybór próby złota, z jakiego zostaną stworzone obrączki. Klienci mogą wybrać próbę 333 (33,3% czystego złota w stopie) lub próbę 585 (58,5% czystego złota w stopie). Dodatkowy element, który polecamy klientom, szczególnie tym, którzy decydują się na szerokie obrączki, to soczewka. Jest to uwypuklenie wewnętrznej części obrączki, dzięki któremu powierzchnia styku palca z obrączką jest mniejsza, co daje większą swobodę noszenia, ale również zakładania i zdejmowania obrączki z palca. Kolejnym elementem spotkania jest sworzenie sentencji, napisu, kompozycji, jaka zostanie wygrawerowana na obrączkach młodej pary. Wszystko to co zostanie ustalone z klientami trafa do naszego konfiguratora, co umożliwia nam oszacowanie wagi i wycenę finalnego projektu. Na koniec prezentujemy parze całe zamówienie, razem z nimi raz jeszcze sprawdzamy, czy wszystko zostało poprawnie uzupełnione i omawiamy kwestie techniczne dotyczące płatności i terminu odbioru obrączek.

Z jakim wyprzedzeniem Pary Młode powinny wybierać obrączki ?

Standardowy czas realizacji to około 3 tygodnie, ale jeżeli klienci mają naprawdę mało czasu, zamawiamy obrączki w trybie ekspresowym, do kilku dni.

Czy jest możliwość zaprojektowania swoich wymarzonych obrączek?

Tak, większość modeli podlega modyfikacjom według uznania klienta. Ponadto jest możliwość wykonania obrączek, których nie posiadamy w swojej ofercie, a np. zostały znalezione przez klienta w sieci i bardzo się spodobały.

Czy na obrączkach można wykonać grawer?

Tak, zarówno w formie tekstu, jak i znaków graficznych.